Sănătoși în sport

Educarea dragostei și interesului elevilor pentru activitățile sportive în spiritul  cooperării și de creare a promovării unei imagini pozitive în comunitatea locală este o prioritate a școlii noastre.   D-na profesor de educație fizică din școala noastră, Bodor Kincső Ágnes, este permanent preocupată de depistarea elevilor cu reale aptitudini pentru sport precum și de dezvoltarea parteneriatelor.În fiecare an reușește  să stimuleze interesului  elevilor  pentru activitățile sportive, să cultive pasiunea lor în special pentru fotbal.

,,Fiecare concurs este o aventură unică de care-și vor aminti mereu elevii noștri.Le oferă o experiență de viață. Ei  aduc  atât nouă, profesorilor cât și părinților mari motive de mândrie.”- afirmă doamna profesoară.

Mărturie stau la succesul elevilor noștri fotografiile de la competiții.

Director, Lefter Rozália